Letní barokní scéna Chrudim

Pro děti
Divadelní představení


13.08.2021 v 15:00
Muzeum barokních soch

Nechte se hýčkat a okouzlit překrásnými tóny barokní hudby, bohatými kostýmy, artistickými vystoupeními a procházkami po malebném historickém centru královského věnného města. Udělejte si radost, odpočiňte si, zapomeňte na starosti všedního života a přijeďte do Chrudimi na tradiční festival – Letní barokní scéna, která probíhá od 13. do 15. srpna 2021. Tento rok se můžete mimo jiné těšit na:

Úchvatné artistické vystoupení OnTheRoad akrobatů z Cirkusu trochu jinak – pátek 13. srpna v 15 h, Klášterní zahrady (vstup volný)

Vraťte se s námi v čase a zažijte strhující artistické vystoupení, které v období baroka mohlo být k vidění pouze na královském dvoře. Představení OnTheRoad velmi úspěšně reprezentuje Českou republiku na nejrůznějších zahraničních kulturních festivalech (Řecko, Belgie, Itálie, Bulharsko, Polsko, Slovensko…). V roce 2019 získalo dokonce cenu publika na italském Milano Clown Festivalu.

Nevšední smyčcové kvarteto SČF – pátek 13. srpna v 18 h, Klášterní zahrady (vstup volný)

Přijďte do Klášterních zahrad a vychutnejte si filmovou, jazzovou a populární hudbu v naprosto nevšedním podání komorního souboru členů Severočeské filharmonie Teplice.

Okouzlující barokní ohňostroj – pátek 13. srpna ve 22 h, Klášterní zahrady (vstup volný)

Umění ohňostrojů zažilo v Evropě největšího rozmachu právě v období baroka. Nenechte si ujít tedy ani vy skutečně nevšední zážitek. Přeneste se spolu s námi do období her, radovánek, majestátnosti a vychutnejte si pravý barokní ohňostroj s hudebním doprovodem.

Putování starou Chrudimí s bratrem Fortunátem – každý den ve 22:15 h, sraz před Muzeem barokních soch (zdarma)

Projít se historickým jádrem města můžete kdekoli, ovšem pouze v Chrudimi vás jím provede „bezhlavý kapucín“ Fortunát. Pokud máte tedy pro strach uděláno, neváhejte a vydejte se s Fortunátem v noci za doprovodu luceren na tajuplnou a nebezpečnou výpravu za chrudimskými legendami. V danou dobu vždy vyčkejte příchodu bratra kapucína před naším muzeem a vydejte se s ním na tu nejzajímavější pouť, jakou jste kdy zažili.

Pokud máte zájem o nevšední putování s bratrem Fortunátem, nahlašte se prosím vždy v Turistickém informačním centru, aby s vámi bratr mohl počítat!
Galerie

Doporučujeme

Nenašel jsem žádné akce v daném místě.