S láskou Mary

Divadelní představení


06.11.2023 v 19:00
Velká scéna Divadla

Divadelní předplatné A

Hořká komedie o tom, že životu se má jít naproti.

Connie, Leona, Millie a Mary jsou dámy z amerického jihu a jejich největším životním povyražením za posledních 30 let je pravidelná každotýdenní partička bridže. Co se stane, když jedna z nich náhle zemře? Děvčata to vyřeší po svém. Půjčí si popel zemřelé kamarádky Mary z pohřebního ústavu na poslední společnou karetní hru.

Když poté zjistí, že jim Mary posmrtně posílá pozoruhodný dárek, z poklidného dýchánku se stane nejdivočejší mejdan, který by si kdy dokázaly představit. Během večírku si ale také uvědomují, že „žít“ znamená pořádně si život „užít“, dokud není pozdě.

Hořká komedie amerického herce, dramatika a scénáristy Paula Elliotta měla premiéru v roce 2013 a hrála se po celých Spojených státech. Hru o tom, jak je důležitá tolerance a respektování jiných, nebo o tom, že životu se má jít naproti, uvedlo v české premiéře Divadlo Bolka Polívky v koprodukci s StageArtCz.

Hrají: Veronika Žilková, Eva Novotná / Gabriela Štefanová, Hana Halberstadt, Elena Trčková / Simona Rejdová, Ondřej Dvořák

Autor: Paul Elliott

Překlad: Dana Hábová

Foto: Monika Chupeková, Kuba Jírů

Režie: Petr Halberstadt

Délka představení: 120 minut + přestávka

Uvádí Divadlo Bolka Polívky & StageArtCz

Prodej vstupenek | 520 KčGalerie

Doporučujeme

Nenašel jsem žádné akce v daném místě.