Martinů Voices

Koncert


14.12.2023 v 19:00
Muzeum

Chrudimská beseda Vás zve na koncert z řady „Chrudimské hudební večery“, kde zazní skvosty klasické hudby v nádherném prostředí Fibichova sálu – Muzeum Chrudim.

V programu vánoční písně a koledy – české i z celého světa, především slavný cyklus B. Brittena: „Chvála koled“. Vše v interpretaci špičkového sboru se světovým věhlasem…

  • Jan Novák: Canti natalizi

  • Tomáš Židek: České Vánoce

  • Benjamin Britten: A Ceremony of Carols (Chvála koled)

  • program doplní: Kateřina Englichová, harfa

  • po koncertě proběhne křest nového alba s názvem Britten, jehoz součástí je dílo Ceremony of Carols (Chvála koled).

Komorní sbor Martinů Voices byl založen v roce 2010. Jeho hlavním uměleckým cílem je špičková interpretace komorní sborové tvorby 19.–21. století, dramaturgie sboru se ale nevyhýbá ani hudbě renesanční, barokní a klasicistní. Ansámbl tvoří profesionální zpěváci, kteří pracují pod vedením sbormistra Lukáše Vasilka.

Martinů Voices jsou pravidelnými hosty nejvýznamnějších českých hudebních festivalů (např. Pražské jaro, Dvořákova Praha, Struny podzimu, Svatováclavský hudební festival, Lípa Musica). Koncertují převážně samostatně, některé projekty ale realizují také ve spolupráci s tuzemskými orchestry a dirigenty. V roce 2014 provedli spolu s Českou filharmonií a jejím šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem operu Bohuslava Martinů Čím lidé žijí. Tato umělecká spolupráce jim přinesla mj. nominaci na prestižní ocenění „International Opera Award“ (2015). K velkým úspěchům Martinů Voices patří také jejich společný koncert se slavným britským souborem Tallis Scholars, který se uskutečnil v roce 2016 v rámci festivalu Dvořákova Praha. O rok později pak sbor uvedl ve spolupráci s ansámblem Bang on a Can All-Stars českou premiéru kantáty Anthracite Fields, jejíž autorkou je Američanka Julia Wolfe (festival Struny podzimu).

Prodej vstupenek | 540 Kč

Projekt vznikl za finanční podpory: Ministerstvo kulturyStátní fond kultury České republiky 

 Galerie