Letní barokní scéna Chrudim

Pro děti
Koncert


14.08.2021 v 13:00
Muzeum barokních soch

Nechte se hýčkat a okouzlit překrásnými tóny barokní hudby, bohatými kostýmy, artistickými vystoupeními a procházkami po malebném historickém centru královského věnného města. Udělejte si radost, odpočiňte si, zapomeňte na starosti všedního života a přijeďte do Chrudimi na tradiční festival – Letní barokní scéna, která probíhá od 13. do 15. srpna 2021. Tento rok se můžete mimo jiné těšit na:

Putování starou Chrudimí s bratrem Fortunátem – každý den ve 22:15 h, sraz před Muzeem barokních soch (vstup volný)

Projít se historickým jádrem města můžete kdekoli, ovšem pouze v Chrudimi vás jím provede „bezhlavý kapucín“ Fortunát. Pokud máte tedy pro strach uděláno, neváhejte a vydejte se s Fortunátem v noci za doprovodu luceren na tajuplnou a nebezpečnou výpravu za chrudimskými legendami. V danou dobu vždy vyčkejte příchodu bratra kapucína před naším muzeem a vydejte se s ním na tu nejzajímavější pouť, jakou jste kdy zažili.

Pokud máte zájem o nevšední putování s bratrem Fortunátem, nahlašte se prosím vždy v Turistickém informačním centru, aby s vámi bratr mohl počítat!

Skupina historického šermu Compagnia della Morte – sobota 14. a neděle 15. srpna po celý den, Klášterní zahrady. Hlavní program v sobotu ve 13:00 a v 17:00 hodin, v neděli v 11:00 a v 15:00 hodin (vstup volný)

Vždy jste toužili projít se historickým vojenským ležením, vidět mušketýra v akci, zažít nefalšovaný šermířský souboj, vystřelit si z muškety, vyzkoušet si zbroj, obtěžkat nejrůznější historické zbraně, prostě zažít pořádnou akci? Pak pro vás máme skvělou zprávu, díky profesionální skupině historického šermu Compagnia della Morte můžete toto všechno nejen vidět, ale dokonce si i vyzkoušet na vlastní kůži. Tak neváhejte, vezměte děti a přijďte prožít den plný akce spolu s námi.

Bohatý celodenní program pro všechny generace zakončí večerní koncerty hudebního souboru Ensemble Damian (za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky) pod vedením Tomáše Hanzlíka, který uvede:

Sobota 14. srpna ve 20:00 hodin

Piráti (Milan Šedivý/Tomáš Hanzlík) – Jde o světovou premiéru komické opery na barokní motivy, která bude publiku představena právě v Muzeu barokních soch

Online prodej přímo zde (stačí kliknout)

Neděle 15. srpna ve 20:00 hodin

Torso (Vít Zouhar/Tomáš Hanzlík) – Opera o dvanácti scénách na texty P. Davida Kopeckého. Opera Torso postrádá kontinuální děj a je záměrně vytvořena jako zčásti zničená freska, jejíž postavy už ztratily tvář. Barokní patos afektových scén umocňují stylizovaná scénická gesta převypravující hnutí duše. Bohaté kostýmy dotváří velkolepost osamocených příběhů a zvuk barokního souboru i hudební gesta čerpají z hudební rétoriky tak, aby dala posluchači porozumět a souznít s osudy, které se před ním odehrávají.

Online prodej přímo zde (stačí kliknout)

Využijte zvýhodněné ceny a zakupte permanentku na obě představení.

Permanentka na obě představení má opravdu výhodnou cenu a lze také koupit přímo online.
Doporučujeme

Nenašel jsem žádné akce v daném místě.