Královny – Michaela Doleželová, Roman Vencl

Divadelní představení


27.04.2022 v 19:00
Velká scéna Divadla

Královny jsou komedií plnou upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech. V hlavní roli Jana Boušková, Vilma Cibulková a Karolína Půčková.

Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou. Tři ženy, které se na něm sejdou, by se za normálních okolností nemohly nikdy setkat, nebýt havárie vodovodního potrubí, ke které dojde v jednom z lázeňských křídel.

Každá z hrdinek má odlišný problém, přesto však mají cosi společného – všechny byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem – naučit se žít své nové životy.

Johana (40) je po autohavárii, podrobila se operaci nohy a došlo ke komplikacím. Lázně jsou její poslední možnost záchrany, jinak hrozí, že o nohu přijde. Zita (60) má zase problémy s nervy a v lázních je kvůli duševní očistě. Mladá slečna Eliška (25) přišla v nedávné době o zrak a učí se s tímto handicapem žít.

Tyto tři postavy jsou generačně i sociálně každá někde naprosto jinde, přesto spolu musí strávit relativně dlouhou dobu. A je to právě humor, který drží člověka nad vodou v těch nejtěžších chvílích a pomáhá mu zdolávat i ty nejhorší překážky.

Režie: Petr Svojtka

Uvádí VIP Art Company

Termíny pro rezervace a prodej předplatného, vstupenek budou zveřejněny. Informace budou zaslány emailem, prosím, využijte newsletter pro zasílání novinek a zapište se tam.Galerie

Doporučujeme

Nenašel jsem žádné akce v daném místě.