Komorní koncert – Dvořákovo klavírní kvarteto

Koncert


31.05.2024 v 19:00
Muzeum

Chrudimská beseda Vás zve v jarní sezóně 2024 na „Chrudimské hudební večery“, kde zazní skvosty klasické hudby v nádherném prostředí Fibichova sálu – Muzeum Chrudim.

Slávka Vernerová – klavír, Marie Hasoňová – housle, Petr Verner – viola, Jan Žďánský – violoncello

Jde o soubor složený z předních umělců své generace s významnými mezinárodními zkušenostmi. Všechny členy od počátku spolupráce pojí touha hrát komorní hudbu na nejvyšší možné úrovni tak, jak si ji osvojili u svých výjimečných pedagogů. V roce 2022 vydal  Supraphon kompletní kvartety Roberta Schumanna, které vysoce ohodnotil  v lednu 2023 francouzský časopis Diapason . Tato nahrávka Dvořákova klavírního kvarteta zachycuje celý oblouk Schumannovy tvorby, její počátky, vrchol i samotný konec.

V klavírním kvartetu se pak setkaly vyhraněné a silné osobnosti s mnohaletými zkušenostmi z významných a mezinárodně proslulých komorních souborů. (Slávka Vernerová se věnuje rovným dílem sólovému klavíru i komorní hudbě.

Často spolupracuje s nejlepšími českými smyčcovými kvartety – Pražákovým, Haasovým, Zemlinským, Bennewitzovým a dalšími. Houslista Štěpán Pražák získal cenné zkušenosti jako primárius Českého filharmonického kvarteta. Violista Petr Verner byl 20 let členem Vlachova kvarteta Praha a violoncellista Jan Ždánský působil v triu Iuno a Kaprově kvartetu.)

V programu: Antonín Dvořák, Josef Suk

Prodej vstupenek | 380 Kč

  • pokladna Divadla Karla Pippicha, kontakt a otevírací doba zde
  • Turistické a informační centrum Chrudim, kontakt a otevírací doba zde
  • onlineGalerie