Komorní filharmonie Pardubice

Koncert


21.10.2021 v 19:00
Muzeum

Orchestrální koncert

Dirigent Robert Kružík

Vojtěch Podroužek – hoboj

V programu: W. A. Mozart: Divadelní ředitel – Předehra k opeře, R. Strauss: Koncert pro hoboj a malý orchestr D dur, A. Rejcha: Symfonie Es dur op. 41

Komorní filharmonie Pardubice završila padesát let své koncertní činnosti. Působí v našem městě od roku 1969. Už krátce po svém vzniku se stala pod taktovkou svého prvního šéfdirigenta Libora Peška předním českým orchestrálním tělesem (tehdy ještě pod názvem Východočeský státní komorní orchestr). Od září 2018 stojí v čele orchestru šéfdirigent Stanislav Vavřínek.

Filharmonie v Pardubicích pořádá tradiční abonentní cykly a další mimořádné koncerty, stále více se také zaměřuje na mladou i nejmladší generaci posluchačů. Pravidelným obohacením jejího repertoáru, v němž převažuje hudba klasicismu a dvacátého století, jsou také multižánrové a crossoverové projekty, které jsou důkazem, že kvalitní hudbu je možné provádět na špičkové úrovni napříč žánry a styly.

Komorní filharmonie se prezentuje i v dalších městech Pardubického kraje a celé republiky. Pravidelně se účastní nejvýznamnějších festivalů v České republice, ja¬kými jsou Mezinárodní hudební festival Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Janáčkův máj Ostrava, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov a další. Vystupuje na prestižních evropských pódiích (Concertgebouw v Amsterodamu, Festspielhaus v Salcburku, Musikverein ve Vídni, Tonhalle v Curychu ad.), zavítala do USA, Číny, Japonska i Kuvajtu. Pracuje s předními našimi i zahraničními dirigenty a sólisty, svou bohatou diskografii rozšiřuje stále o nové nahrávky na CD (v poslední době pro světové vydavatelství Naxos a domácí ArcoDiva).


Prodej vstupenek | 400 Kč