Komorní a pěvecký hudební večer

Koncert
Informace


27.09.2024 v 19:00
Muzeum barokních soch

Chrudimská beseda Vás zve v sezóně podzim 2024 na „Chrudimské hudební večery“, kde zazní skvosty klasické hudby v nádherném prostředí Muzea barokních soch & Fibichova sálu – Muzeum Chrudim.

PRODEJ PŘEDPLATNÉHO OD 12. SRPNA (od 14 h)

  • cena 1.050 Kč
  • pokladna v Divadle Karla Pippicha, kontakt a otevírací doba zde

PRODEJ VSTUPENEK NA JEDNOTLIVÉ KONCERTY OD  9. ZÁŘÍ (od 14 h)

  • pokladna Divadla Karla Pippicha, kontakt a otevírací doba zde V PONDĚLÍ 9.9. UZAVŘENA, poté běžná otevírací doba
  • Turistické a informační centrum Chrudim, kontakt a otevírací doba zde
  • online (při kontrole vstupenek stačí vstupenka/y v mobilu, není nutné tisk)

Komorní a pěvecký hudební večer

879. chrudimský hudební večer

V předvečer svátku sv. Václava, hlavního zemského patrona a k oslavě Roku české hudby 2024 – Pocta jubilantům

Hana Medková – soprán

  • Absolvovala konzervatoř v Pardubicích a dále pokračovala ve studiu koncertního a operního zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.
  • Pěvecké umění zdokonalovala pod vedením M. Fidlerové-Sopirové, Nancy Henninger a Antonia Carangela.
  • Účastnila se mistrovských kurzů u Andreje Kucharského, Evgenije Nesterenka, Gabriely Beňačkové a dalších. Je laureátkou domácích i mezinárodních pěveckých soutěží (soutěž Konzervatoří České republiky 1995 – 3. cena, Mezinárodní pěvecká soutěž A. Dvořáka v Karlových Varech 1996 – Čestné uznání a cena Jarmily Novotné, Mezinárodní pěvecká soutěž M. Schneidera-Trnavského v Trnavě 2002 – 3. cenu a stipendium na mistrovské kurzy Alaina Nonata a Franze Wolfkampa).
  • Hostovala ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, Státní opeře Praha a v Moravském divadle Olomouc. Věnuje se koncertní činnosti, účinkuje na řadě koncertů a festivalů doma i v zahraničí, spolupracuje s orchestry Slovenská filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Wroclawska Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Solamente naturali a další., s domácími i zahraničními dirigenty (V. Kiradiev, J. Glower, S. Bevier, O. Kukal, K. Kevický, S. Dinyés a další.). Její doménou je zejména komorní hudba a její repertoár zahrnuje duchovní, písňovou i operní tvorbu od baroka po současnost.
  • Pedagogicky působí na Konzervatoři v Pardubicích, kde je zároveň vedoucí pěveckého oddělení. V roce 2019 získala doktorát na Fakultě umění Univerzity Ostrava.

Václav Uhlíř – varhany

  • Václav Uhlíř (1954) Po maturitě na gymnáziu v Hradci Králové byl přijat na Akademii múzických umění v Praze do třídy Prof. Jiřího Reinbergera. Absolvoval v roce 1980 u Prof. Milana Šlechty. Během studia se úspěšně zúčastnil několika varhanních soutěží.
  • Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Od roku 1974 se soustavně věnuje koncertní činnosti u nás i v zahraničí.
  • Zajímavé jsou rovněž nahrávky pro rozhlas a hudební vydavatele. Z jeho četných nahrávek pro rozhlas stojí za zmínku zejména cyklus českých historických varhan, který se dodnes vysílá na stanici Vltava. Z diskografie, která čítá na 20 CD je pozoruhodný zejména profilový kompaktní disk s názvem Česká varhanní tvorba. Od roku 1990 zastává na biskupství v Hradci Králové funkci diecézního organologa.
  • Je rovněž spoluautorem publikace Historické varhany v Čechách (Libri 2000) a autorem monografie Varhany královéhradecké diecéze (Garamon 2007). Za dlouholetou službu církvi a zejména péči o varhany v diecézi byl na návrh biskupa Mons. Dominika Duky v roce 2008 oceněn papežem Benediktem XVI. vyznamenáním Pro Ecclesia et Pontifice.

Na programu mj. B. M. Černohorský, B. Smetana, A. Dvořák, P. Eben, A. Hnilička i varhanní improvizace.

Vstupné: 170 Kč



Doporučujeme

Nenašel jsem žádné akce v daném místě.