Jazz ve Vinárně – Machina Mundi

Koncert


21.02.2023 v 19:00
Muzeum

Připravujeme tradiční koncert v rámci cyklu Jazz ve vinárně

  • Luboš Soukup – saxofony
  • William Larsson – fender rhodes & effects (SWE)
  • Graig Earle – kontrabas (CAN)
  • Daniel Johansson – bicí (SWE)

Kapela Machina Mundi vznikla během pandemické krize v roce 2020. Spojili se v ní čtyři hudebníci, kteří pocházejí ze stejné kodaňské čtvrti s názvem Amager. Neočekávaná několika měsíční kulturní přestávka a řada zrušených koncertů, uvolnila kalendář všem členům, a dala tak kapele možnost se scházet a spoluvytvářet zbrusu nový repertoár.

Český saxofonista Luboš Soukup, známý svým kvartetem nebo z kapel Points, Inner Spaces či Concept Art Orchestra (CAO), je hlavním skladatelem projektu. Nicméně velkou oporou je mu v projektu geniální švédský hráč na klávesové nástroje William Larsson. Sestavu doplňuje sebejistá rytmická sekce — kanadský kontrabasista Graig Earle a švédský bubeník Daniel Johansson. Ti vytváří bytelný rytmický podklad, nad kterým plují dobře vystavěná sóla. Hudba, kterou Machina Mundi hraje, je rytmická, a velkou roli v ní hrají rafinované groovy a promyšlené melodie.

Název kapely vychází ze středověké teorie, kterou zmiňuje jako první Sacrobosco ve 13.století. Ten říká, že vesmír včetně naší planety je jako stroj, který pracuje přesně jako hodinky. To se odraží v rytmičnosti hudby, která je okořeněna řadou elektronických zvuků a efektů.

Prodej vstupenek | VYPRODÁNO