Jazz ve Vinárně – Soulmates

Koncert


18.04.2023 v 19:00
Muzeum

Připravujeme tradiční koncert v rámci cyklu Jazz ve vinárně.

Už po prvním setkání dvou pražských jazzmanů kytaristy Libora Šmoldase a bubeníka Tomáše Hobzeka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem bylo jasné že si na poprvé padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se špínou Harlemského předměstí. Trio za několik let existence vybrousilo svůj sound a má natočenou novou stejnojmennou desku SoulMates pro label New Port Line.

Nenechte si ujít toto mezinárodní varhanní trio třech výjimečných muzikantů.

Brian Charette (USA, varhany)

Grammy nominovaný hráč na Hammondovy varhany Brian Charette, je vedoucí osobností v oblasti moderních jazzových varhan. Spolupracoval s mnoha významnými muzikanty, jako jsou např. Joni Mitchellová, Lou Donaldson, Chaka Khan, Cindy Lauper, Michael Buble a mnozí dalšími. Pro renomovanou nahrávací společnost Steeple Chase natočil úspěšná sólová alba. Jako „sideman“ natáčí s mnoha populárními jazzovými umělci, nejnověji s Tonym Desarem pro Telarc Records. Přes dvacet let hrával v New Yorku s Laczem Deczim. Bill Milkowski (magazín Jazz Times) označil Briana za jednoho z nejlepších hráčů na B3 Hammond organ nové generace. Pravidelně se umisťuje v anketě Down Beatu mezi šesti nejlepšímu hammondkáři světa…

Libor Šmoldas (CZ, kytara)

Náš přední jazzový kytarista na sebe poprvé upozornil v Organic Quartetu Ondřeje Pivce. Ve 30ti letech má na kontě mnoho tuzemských i zahraničních zkušeností. Se svým kvartetem i jako sideman vystupoval v New Yorku, Washingtonu, Pekingu, Londýně, Brisbane či Sydney. Hraje a natáčí s hudebníky, jakými jsou George Mráz, Jeff Ballard, Bruce Barth, Ingrid James, Sam Yahel.

Libor vydal 6 svých desek a na dalších hraje jako sideman. Poslední dvě alba představují jeho český kvartet s americkou saxofonovou legendou Bobby Watsonem (Intuition) a kytarové trio za doprovodu špičkové světové rytmiky Adam Nussbaum a Jay Anderson (Dreamtime). Učí jazzovou kytaru na mezinárodních workshopech u nás, v Anglii, Německu, Řecku a Austrálii.

Tomáš Hobzek (CZ, bicí)

Tomáš Hobzek, zakládající člen kapel Organic Quartet a Points, je jedním z nejvytíženějších bubeníků u nás. Mezi významnými hudebníky, se kterými spolupracoval, nechybí Joel Frahm, Jake Langley, Paul Lieberman či Milan Svoboda, Emil Viklický a Ondřej Štveráček. V roce 2010 vydal u Animal Music své první sólové album Stick It Out na kterém jsou i jeho vlastní skladby. Na nahrávce ho doprovází holandský saxofonista Cyrille Oswald, francouzsko-americký pianista Dan Tepfer a basista Tomáš Liška. Tomáš hraje na desítkách alb jako sideman. Střídavě žije v Praze a v Berlíně, aktivní je na obou těchto velkoměstských jazzových scénách…

Prodej vstupenek (dle zasedacího pořádku) / VYPRODÁNOGalerie