Jazz ve Vinárně – Libor Šmoldas

Koncert


23.05.2023 v 19:00
Muzeum

Libor Šmoldas Organ Trio vás překvapí přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul 60. let. Libor si přizval ke spolupráci vynikajícího varhaníka Jakuba Zomera, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá, a dalšího generačního souputníka bubeníka Daniela Šoltise, známého například z kapel -123 Minut nebo Vertigo.

O charakteristický zvuk tria se starají kromě Liborovy kytary a skvěle zvládnutých bicích především autentické varhany Hammond B3, nástroj dobře známý širokému spektru milovníků hudby, avšak v našich zemích málokdy k vidění a slyšení. Připravte se na hodně jazzu, blues, funku a pořádnou dávku spontánní improvizace a radosti.

Libor Šmoldas (1982) je náš přední jazzový kytarista.  Jeho koncertní aktivity zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole New York, Washington, Sydney, Peking, Istambul, Vídeň, Berlín, Denver, Miláno, Philadelphii, Brisbane, Paříž, Melbourne, Dublin, Amsterdam či Londýn. Podniká každoroční turné v USA, Austrálii a několika evropských zemí. Mezi světovými kluby nechybí Pizza express, Smalls, Iridium, Blue Note, Dear Head Inn nebo Bennetts Lane. V Čechách má na kontě přes dva tisíce klubových koncertů, přední festivaly Pražské Jaro, Prague Proms, Brno Jazz Fest, Bohemia Jazz Fest, Struny Podzimu či Janáčkův Máj a spolupráci s naší kompletní jazzovou špičkou včetně například Ondřeje Pivce, Roberta Balzara či Davida Dorůžky.

Hraje a nahrává se světovými muzikanty jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson, Adam Nussbaum, Brian Charette či Jay Anderson. Mezi ocenění, které Libor získal, nechybí cena za nejlepší jazzovou skladbu roku 2014 či Anděl za jazzovou desku roku s Organic Quartetem. Učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na mezinárodních workshopech v Anglii, Německu, Řecku, Itálii a Austrálii. Vydal pod svým jménem devět alb a řadu dalších jako spoluhráč. Český i mezinárodní tisk se shoduje na jeho vysokých kvalitách a předním postavení mezi evropskými jazzovými kytaristy.

“Přední český kytarista” – LondonJazzNews

“Stoupající mladá hvězda evropského jazzu“ All About Jazz, USA

“Jeden z nejinvenčnějších jazzových kytaristů současnosti v celosvětovém měřítku!” – Jazzport, CZ

Prodej vstupenek | 120 KčGalerie