Hudba královen | soubor Musica Dolce Vita

Koncert


21.09.2023 v 19:00
Muzeum

Chrudimská beseda Vás zve na koncert z řady „Chrudimské hudební večery“, kde zazní skvosty klasické hudby v nádherném prostředí Fibichova sálu – Muzeum Chrudim.

Komorní koncert s názvem „Hudba královen“ (pro královské věnné město Chrudim).

Soubor MUSICA DOLCE VITA se věnuje interpretaci skladeb pro flétnu a harfu všech stylových období v podání špičkové sólové flétnistky Žofie Vokálkové a skvělé harfenistky Zbyňky Šolcové a ve spojení s písněmi a áriemi pro mezzosoprán Daniely Demuthové.

Program provází hudbou žen skladatelek od nejstarší sv.Hildegardy von Bingen, přes  královny Annu Boleynovou  a Marii Antoinettu, mapuje období romantismu (Clara Schumann,  Alma Mahler),  pokračuje do impresionismu k  Pauline Viardote a  Nezapomeneme ani na současnou českou skladatelku Sylvii Bodorovou, či známou americkou harfistku Deboru Henson-Conant.

Program Hudba královen je součástí rozsáhlého projektu Žofie Vokálkové  „Žena nejen múzou muže“, který navazuje na  velmi úspěšné turné v USA, jehož součástí byl koncert v Czech Center v New Yorku, spojený s prezentací šperků Blanky Matragi.

Fotografie Stanislavy Brůhové

Rezervace pro stálé (i nové) předplatitele v pokladně Divadla Karla Pippicha

Projekt vznikl za finanční podpory: Ministerstvo kulturyStátní fond kultury České republiky